Ćwiczenia w pozycji stojącej

1. Wdech i wydech, połączony z unoszeniem ramion w górę. Wdech zawsze nosem, wydech przez przymknięte usta – zdmuchiwanie świeczki.
  2. Marsz - kolana unosimy wysoko, luźne wymachy rąk.
  3. Marsz z naprzemiennym łączeniem łokcia z kolanem – prawy łokieć z lewym kolanem i odwrotnie.
  4. Krążenia bioder, ręce oparte na bokach, krążenia wykonujemy w obie strony.
  5. Unoszenie kolan bokiem.
  6. Zginanie kolana przez ruch pięty w kierunku pośladka (kopnięcie się piętą w pośladek).
  7. Stajemy na palcach jednej stopy druga stopa oparta cała powierzchnią, przechodzimy z nogi na nogę (raz jedna noga stoi na palcach raz druga).
  8. Stajemy na palcach i napinamy pośladki wytrzymujemy parę sekund.
  9. Wykroki w przód , stopa ułożona na wprost, a kolano zakrywa stopę.
  10. Stanie w rozkroku , stopy ustawione lekko na zewnątrz, uginamy raz prawe kolano, raz lewe (kolano zakrywa stopę).
  11. Krążenia ramion z dłońmi opartymi na barkach.
  12. Wypychanie naprzemienne rąk przed siebie z mocnym skrętem tułowia – wysuwanie barków w przód.
  13. Sięganie rękami do sufitu z lekkim pochyleniem ciała w bok.
  14. Sięganie rękami na boki, ręce wyprostowane w łokciach, lekko pochylamy się za ruchem ręki.
  15. Skręty tułowia z rękami zaplecionymi za głową (ew. ręce splecione na klatce piersiowej).
  16. Skłony boczne z rękami zaplecionymi za głową (ew. ręce splecione na klatce piersiowej).

Przy ścianie:

17. Dłonie oparte na wysokości klatki piersiowej, palce skierowane na siebie, uginamy łokcie kierując głowę do ściany.
  18. Palce kierujemy z powrotem w górę, przyciągamy kolano do brzucha, następnie wykonujemy wymach nogi w tył.
  19. Wymachy nóg w boki.
  20. Na zakończenie parę wdechów, z wydechem wykonujemy delikatny skłon w przód.