Ćwiczenia na górne partie ciała

Ćwiczenia na krześle na górne partie ciała

1. Wdech i wydech, połączony z unoszeniem ramion w górę. Wdech zawsze nosem, wydech przez przymknięte usta – zdmuchiwanie świeczki.
  2. Krążenia barków w tył.
  3. Unoszenie barków w górę i w dół.
  4. Wypychanie naprzemienne rąk przed siebie z mocnym skrętem tułowia – wysuwanie barków w przód.
  5. Sięganie rękami do sufitu z lekkim pochyleniem ciała w bok.
  6. Opieramy dłonie na bokach i kierujemy łokcie do tyłu następnie w przód.
  7. Łokcie opieramy o boki, dłonie skierowane do sufitu , tak jakby trzymać tacę na dłoniach, wykonujemy ruch rąk na zewnątrz.
  8. Ręce uniesione w górę, przenosimy ręce w górę i dół, pamiętając aby łokcie były zgięte.
  9. Dłonie zaplatamy za głowę i wykonujemy ruch łącznia łokci przed sobą a następie mocno w tył prostując plecy i ściągając łopatki.
  10. Delikatne skłony boczne (ręce mogą być zaplecione na klatce piersiowej).
  11. Skręty w prawą i lewą stronę (ręce mogą być zaplecione na klatce piersiowej).
  12. Unoszenie rąk w górę w jednej płaszczyźnie ( tak jakbyśmy stali między dwoma ścianami), łokcie rozstawione szeroko, suniemy rękami w górę, następnie przyciągamy łokcie do boków.
  13. Przytakiwanie głowy, wracamy do pozycji ( nie patrzymy na sufit – NIE ZADZIERAJ GŁOWY).
  14. Skręty głowy w prawą i lewa stronę.
  15. Głowa ustawiona na wprost, przyciągamy ucho do barku.
  16. Głowa na wprost, układamy palce w literkę „L” kciuk opieramy na mostku a palec wskazujący na brodzie i wykonujemy ruch cofania głowy w tył (na zasadzie zasuwanej szuflady).
  17. Wyciągamy wyprostowaną rękę przed sobą , dłoń skierowana do sufitu, łapiemy za palce od dołu i rozciągamy w dół, pamiętamy o wyprostowanym łokciu (ból rozciągania przedramienia i nadgarstka jest normalny).
  18. Opieramy dłoń w okolicy łokcia i przyciągamy całą rękę do siebie.
  19. Dłoń opieramy na barku i wypychamy łokieć w górę , trudniejsza wersja rękę przekładamy za głowę i łokieć dociskamy w dół.
  20. Na koniec na rozluźnienie wkręcanie żarówek z rękami skierowanymi w dół i w górę.
  21. Parę głębokich wdechów.