SUPER
SPRAWA
Jesteśmy dla Superbohaterów, czyli osób, które
codziennie przezwyciężają różne trudności

CAL Chwałęcice

Centrum Aktywności Lokalnej Chwałęcice

Pomóż nam stworzyć wspólne dobro - przestrzeń dla mieszkańców Chwałęcic i Rybnika.
Wpłacając dowolną kwotę wspierasz nas w remoncie lub prowadzeniu zajęć dla Ciebie lub Twoich dzieci!

Centrum Aktywności Lokalnej Chwałęcice

Od sierpnia 2020 Fundacja Superfundacja ma w użyczeniu od miasta Rybnik budynek po dawnym przedszkolu w Chwałęcicach (ul. Grodzka 14). Pragniemy stworzyć z tego miejsca dobro wspólne wszystkich mieszkańców, nie tylko dzielnicy Chwałęcice, ale też Rybnika.

Chcemy by pełniło funkcję małego, społecznego Domu Kultury, gdzie można spędzić aktywnie czas na warsztatach, zabawach i wydarzeniach, wspólnej pracy na rzecz lokalnej społeczności i gdzie każdy czuje się mile widziany.

Chcemy wspólnie z mieszkańcami stworzyć ofertę zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

By tak się stało potrzebujemy Waszej pomocy!

Ten najstarszy budynek w Chwałęcicach został nieco zaniedbany i trzeba przywrócić mu dawną formę.

Możecie nas wesprzeć wpłacając drobne kwoty, lub oddając niepotrzebne meble (regały, stoły, krzesła) i sprzęty (lodówka, piec, odkurzacz).

Może po ostatnich remontach zalegają Wam w piwnicach jeszcze zdatne do użytku farby, gipsy, zaprawy, narzędzia malarskie?

Na wszystko jesteśmy otwarci, ale przede wszystkim liczymy na WASZ CZAS i POMYSŁY!

• może chcecie pomóc nam skosić ogród i posadzić nowe kwiaty?
  • może wspólnie pomalujemy jakieś pomieszczenie?
  • może macie umiejętności/wiedzę elektryka, kafelkarza, lubicie majsterkować?

Czekamy na kontakt!
kontakt@superfundacja.org.pl